Kilopost en Taxipost vormen samen de pakkettendienst van De Post.
10 oktober 2007
De Post brengt de activiteiten van Taxipost en Kilopost samen in een enkele afdeling « Parcels & Express ».
Taxipost, het dochterbedrijf van De Post voor expreszendingen, heeft zijn volumes en omzet voortdurend zien stijgen, maar kon vooralsnog niet het financiële evenwicht bereiken. Daarenboven wordt de concurrentie steeds scherper.
Om het noodzakelijke schaalvoordeel te creëren, een coherent geheel van diensten aan te bieden en de dienstverlening aan de klanten te stroomlijnen, heeft De Post beslist al haar pakjesgerelateerde activiteiten samen te brengen in een nieuwe Business Unit « Parcels & Express » onder de leiding van Eric Piers. Samen verdeelden Kilopost en Taxipost 25 miljoen pakjes in 2006. In het eerste semester van 2007 kende Taxipost een volumestijging van 22 %.
De hergroepering zal geleidelijk gebeuren tegen het midden van 2008. Tegen dan zullen alle soorten pakketten door de brievenpostafdeling van De Post (Mail) afgehaald, vervoerd, gesorteerd en besteld worden.
In de eerste jaarhelft van 2008 zullen dus de activiteiten van de huidige depots van Taxipost stapsgewijze worden geïntegreerd in Mail en worden alle Taxipostcontracten overgenomen door De Post.
In deze periode zal een aangepast productengamma aangeboden worden, zowel op de nationale als op de internationale markt, onder de enige merknaam Taxipost.
Johnny Thijs, gedelegeerd bestuurder van De Post: “Met de creatie van een enkele structuur voor “Parcels & Express” moet het duidelijk zijn dat wij sterke ambities hebben voor de groeiende pakjesmarkt. Deze laatste blijft sterk groeien en het is dan ook van zeer groot belang voor de toekomst van De Post dat wij in dit domein ons marktaandeel vergroten. De kostenvermindering die we nu boeken en de betere dienstverlening zullen daar beslist toe bijdragen.”