De Post en het Rode Kruis bundelen hun krachten voor de slachtoffers van de tsunami

Donderdag 3 februari 2005

Tsunami-zegelOp 3 februari e.k. onthult De Post in aanwezigheid van de Nationale Voorzitster van het Belgische Rode Kruis, HKH Prinses Astrid, de postzegel ter ondersteuning van de slachtoffers van de tsunami in Zuid-Oost-Azië.

De Post en het Rode Kruis werken al heel lang samen en hebben beslist om in 2005 hun krachten te bundelen rond “Laat ons hen met de wederopbouw helpen”.
Concreet wordt een speciale “Tsunami”-postzegel van 62 cent aangeboden aan het publiek.
Het verschil in prijs tussen de “Tsunami”-zegel en een Prior-zegel, 12 cent, wordt rechtstreeks afgestaan aan het Rode Kruis voor de wederopbouw in de gebieden die door de tsunami werden getroffen.

Daarnaast heeft De Post beslist nog eens 19 cent per verkochte “Tsunami”-zegel te storten aan het Rode Kruis.
Per postzegel gaat dus de helft van de opbrengst, 31 cent, naar het Belgische Rode Kruis om de plaatselijke bevolking te helpen.

De “Tsunami”-zegel is vanaf 28 februari verkrijgbaar in alle postkantoren en heeft een oplage van 1 miljoen exemplaren.

Op zaterdag 26 februari zal van 10 tot 17 u. een voorverkoop van deze postzegel plaatsvinden op volgende adressen :
 
 Het Volkshuis
Houtmarkt1 - Aalst

Château de La Hulpe
Chaussée de Bruxelles 111 - La Hulpe