Meer brievenbussen met een late lichting en betere aanduidingen
Dinsdag 19 oktober 2004
De Post gaat de informatie op de rode brievenbussen verbeteren. De laatste lichtingsuren worden beter aangeduid en de brievenbussen die laat worden gelicht, krijgen bijzondere kentekens, zodat ze herkenbaar zijn, ook van een zekere afstand. Bovendien is het aantal brievenbussen die na 19 uur gelicht worden, sinds verleden jaar meer dan verdubbeld. In 2006 zal het om 400 stuks gaan, vijfmaal meer dan eind 2003.
Concreet krijgen de brievenbussen met late lichting voortaan een nieuwe kleurcode: oranje voor een lichting na 17 uur en blauw voor een lichting na 19 uur.
Op de zijkant van de brievenbussen komt een pictogram waardoor ze van een afstand kunnen worden herkend:
- oranje: lichting tussen 17 en 19 uur en op zaterdagvoormiddag.
- blauw: lichting na 19 uur en op zaterdagvoormiddag.
Alle brievenbussen in ons land krijgen trouwens een nieuwe lichtingsaanwijzer die beter zichtbaar is, een vollediger overzicht biedt en makkelijker herkenbaar is.
Het laatste uur van ophaling van de poststukken wordt in grotere tekens weergegeven en ook de dichtstbijzijnde brievenbus die nog later wordt gelicht, wordt erop vermeld. De lichtingsaanwijzers zelf krijgen ook de nieuwe kleurcode waardoor de lichtingsperiode sneller kan worden herkend:
- rood: lichting na 10 uur en vóór 17 uur.
- oranje: lichting tussen 17 en 19 uur en op zaterdagvoormiddag.
- blauw: lichting na 19 uur en op zaterdagvoormiddag.
De Post bekijkt ook de lichtingsuren van haar brievenbussen, om nog meer tegemoet te komen aan de behoeften van haar klanten. Zo zal tegen eind 2006 het aantal brievenbussen met een lichting na 19 uur vervijfvoudigd zijn en 400 stuks bedragen. Deze brievenbussen bevinden zich voornamelijk in de grote agglomeraties. Momenteel zijn er al zo’n 200 van deze brievenbussen in gebruik, wat neerkomt op meer dan een verdubbeling in vergelijking met eind 2003.
Daarnaast zullen de 2400 brievenbussen die tussen 17 en 19 uur gelicht worden, voortaan ook allemaal op zaterdagvoormiddag worden gelicht.
De Post denkt er bovendien over na hoe ze dit netwerk met late lichtingen zou kunnen aanvullen met brievenbussen op plaatsen waar veel mensen passeren: stations, winkelcentra,...
