De Post bepaalt haar positie voor het omwisselen van Belgische frank in euro.
2001/12/7
De Post bepaalt vandaag duidelijk haar positie voor het omwisselen van Belgische frank in euro. Daarmee loopt De Post vooruit op de nieuwe Wet van 29 november 2001 die nog niet in het Staatsblad is verschenen. De Post betreurt dat zij bij de voorbereiding van deze wet niet werd geconsulteerd.
Iedereen zal in de postkantoren gratis zijn muntstukken in Belgische frank tegen euro’s kunnen omwisselen, voor welk bedrag ook. Dit geldt tot 31 december 2004. Voor de bedragen in muntstukken die hoger zijn dan 20.000 frank moet de omwisseling gebeuren in een hoofdpostkantoor, vanwege de beschikbaarheid van muntstukken. De kleine postkantoren kunnen immers met de huidige infrastructuur en door hun beperkte geldvoorraad geen grote bedragen in muntstukken omwisselen.
De omwisseling van bankbiljetten is ook gratis voor iedereen voor bedragen onder 20.000 BEF tot eind 2002.
Op die manier vervult De Post haar sociale rol tegenover de maatschappij.
Van 1 januari 2002 tot 28 februari 2002 kan elke klant van de Bank van De Post of van de Postcheque gratis bedragen in bankbiljetten van meer dan 20.000 BEF omwisselen of op zijn rekening storten. Wie geen klant is, betaalt een commissie van 1% op het bedrag boven de 20.000 BEF. Met die commissie kunnen gedeeltelijk de kosten van de omwisseling bekostigd worden.
Vanaf 1 maart 2002 en dit tot eind 2002 blijven de stortingen van bedragen in bankbiljetten die hoger zijn dan 20.000 BEF gratis voor de klanten die deze operatie via hun post- of postchèquerekening uitvoeren.
Op die manier beantwoordt De Post aan de wens van de wetgever en aan haar opdracht van openbare dienstverlening.
De Post heeft Commissaris-generaal voor de euro Jan Smets en Nabil Jijakli van het Commissariaat-generaal voor de euro geconsulteerd en zij aanvaarden de nieuwe positie van De Post.