Belgian Post Group (BPG), Isabel, Banksys, ARTESIA, BBL, Dexia, Fortis en KBC richten ECERTIO op

2001/9/6

Belgian Post Group (BPG), Isabel, Banksys, ARTESIA, BBL, Dexia, Fortis en KBC kondigen de oprichting aan van ECERTIO, een bedrijf dat zich richt op de productie van digitale certificaten die deze acht partners willen aanbieden aan hun Belgische en internationale klanten bij elektronische transacties van e-Banking, e-Commerce en e-Government.

Deze overeenkomst vindt haar oorsprong in de wet die in juni ll. in België werd goedgekeurd en die het juridische kader vastlegt voor de elektronische handtekening. ECERTIO heeft als doel digitale certificaten te produceren en op die manier de klanten van de oprichters in staat te stelen volop te genieten van de meest recente ontwikkelingen op het vlak van elektronische transacties.

Wat is een digitaal certificaat?
Onmisbaar geworden bij e-Commerce, e-Business, m-Commerce, e-Banking en e-Government, waarborgt het digitale certificaat de identiteit van de verschillende partijen tijdens het on line uitwisselen van gegevens en stelt het hen in staat hun transacties te ondertekenen. Net als de klassieke identiteitskaart wordt het digitale certificaat slechts aan één specifieke gebruiker toegekend na een strenge registratieprocedure die onder meer een fysische controle van de identiteit van de persoon in kwestie inhoudt.

ECERTIO - www.ecertio.com
Met de ontwikkeling van nieuwe modellen op het vlak van digitale economie, wordt de problematiek van echtverklaring hoe langer hoe belangrijker.

Het aandelenkapitaal van ECERTIO werd als volgt verdeeld: 72% voor de financiële instellingen en 28% voor de Belgian Post Group.

Waarom een gemeenschappelijke infrastructuur?
Het is in een geest van schaalvergroting dat de acht partners beslist hebben tot oprichting van ECERTIO. Hoewel gebruik wordt gemaakt van een gemeenschappelijk platform, zal elke betrokken instelling haar eigen specifieke toepassingen aanbieden die gebruik maken van ECERTIO-certificaten.

ECERTIO legt aan de oprichters erg hoge normen op inzake kwaliteit, veiligheid en operationele beschikbaarheid (24 u/24 – 7 dagen/7).

ECERTIO kan maximaal bogen op de knowhow van zijn aandeelhouders inzake digitale certificaten, de talrijke toepassingen die zij ontwikkeld hebben en hun penetratie op de markt van zowel bedrijven als particulieren.

De verspreiding van ECERTIO-certificaten zal uitsluitend via de partners gebeuren.

Toepassingsvoorbeelden

  • Banksys - "Behalve een aantal interne toepassingen op het vlak van veiligheid, zien wij vooral ons banxafe-concept, waarmee beveiligde betalingen op het Internet kunnen worden gedaan en ook de ontwikkeling van oplossingen voor Mobile Commerce. Dat betekent dus dat onze behoeften inzake digitale certificaten alsmaar groter worden in de komende maanden en jaren. Via onze investering in ECERTIO kunnen wij door de schaalvergroting belangrijke besparingen doen", verklaart Chris Lebeer, gedelegeerd bestuurder van Banksys.
  • PostBox – Volgens Erik Weytjens, CEO van BPG e-Services, "is het fundamentele probleem van het Internet dat je nooit zeker bent dat de e-mail die je ontvangt wel degelijk is verstuurd door de afzender en omgekeerd. BPG bereidt momenteel de lancering voor van de PostBox die een oplossing voor dat probleem moet bieden. De PostBox-diensten zullen aan elke Belg een elektronische en beveiligde brievenbus geven. Het digitale certificaat is een essentieel element van die beveiliging in de mate dat het de identiteit van zijn eigenaar garandeert en een waarmerk is voor de identiteit van de correspondenten. Als medeoprichter van ECERTIO kan BPG samen met de bankwereld de standaard inzake elektronische beveiliging mee bepalen en digitale certificaten aanmaken tegen een lage kostprijs. Deze investering stelt BPG overigens ook in staat zich beter te positioneren op de markt van e-Government."
  • Isabel - "Voor ons gaat het om een typische win-winsituatie, waarin wij enerzijds als marktleider op het vlak van elektronische producten en diensten onze ervaring ten dienste stellen van onze partners en wij anderzijds profiteren van ECERTIO om ons aanbod inzake digitale certificaten nog te kunnen uitbreiden", onderstreept Philippe R. Dubois, afgevaardigd bestuurder van Isabel.

Volgende stappen
Ecertio is van plan de productie van digitale certificaten operationeel te maken voor het vierde kwartaal van 2001.
In de lanceringsfase zullen de oprichters van ECERTIO het dagelijks bestuur van de onderneming waarnemen.

De productie van digitale certificaten zal in een eerste fase gebeuren om aan de behoeften te voldoen van de partners en van hun klanten. Daarna zal ECERTIO zijn diensten zo snel mogelijk uitbreiden naar andere, voornamelijk internationale, organisaties.

ECERTIO heeft eveneens als doel op korte termijn andere partners of belangrijke instellingen aan te trekken.